ASUS ANAKART

Asus Anakart

Asus Notebook Anakart

Asus Anakart Laptop ve bilgisayarın üzerinde bulunan tüm donanımlarının ana merkezidir. Asus Laptop Anakart üzerinde mikro işlemci, bellek, genişleme yuvaları ve diğer devreler bulunmaktadır. Kısacası bir bilgisayar için önemli parçadır.

Her markanın kendine teknik servisinde anakartı bulmak mümkündür. Ayrıca Asus Teknik servisimizde Asus Yedek parçalar orijinal olmaktadır. Yani ana kartlarında orijinalleri bulunmaktadır. Bilgisayarlarınız arızalandığında bu arıza yedek parça değişimi ile giderilecekse takılan yedek parçanın orijinal parça olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca servislerde yapılan Asus Anakart tamiri 3 ay garanti kapsamındadır.

Asus Bilgisayarlar hassas cihazlardır. Hele de masa üstü bilgisayarlardan sonra çıkan Notebooklar ve Laptoplar daha da hassaslaşmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde çıkan elektronik ürünler daha ince ve içlerinde ki parçalar daha küçük olmaktadır. Bu da kullanıcıların cihazlarına daha çok dikkat etmelerini gerektirmektedir.

Chip değişimi

Bilgisayarlarınızı aldığınız günden sonra her 6 aya bir bakımlarını yaptırmalısınız. Yoksa bilgisayarlarınız zamanla bozulup ömürleri kısalabilir. Uzun ömürlü bilgisayar kullanmak istiyorsanız ilk önce bakımları sizin elinden geçmelidir. Adaptörlerini doğru kullandığınız vakit bilgisayarlarınızın ömrü uzayacaktır.

Temizlikleri de önemlidir. Çünkü bilgisayarın hava alıp verdiği yerler tozlanırsa ana kartınızı yakabilir. Her zaman bilgisayarlarınızı kullanırken hava girişi ve çıkışı olan yerlerin kapanmamasına özen göstermelisiniz. Notebookların ana kartları önemlidir. Yandıkları arızalandıkları zaman ilk önce tamir etme yoluna gidilir. Daha sonra ise değiştirilir. Genelde değişim işlemi uygun görülür.

Anakart tamiri asus

Bu değişim işlemlerinde orijinal notebook ana kartının kullanılmasına özen göstermelisiniz. Notebookların ana kartlarının en çok arızalanmasının nedenleri elektriklerin gidip gelmesi, prizlerin bozuk olması, şarj adaptörlerin soket veya kablo kısmının eskimesi, notebooklarımıza sıvı dökmemiz ve notebooklarımızı düşürmemiz gibi nedenler olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Asus notebooklarımızın ana kartları arızalanmaktadır. Arızalanan yedek parçaların bakım ve onarımlarını hemen yaptırmanız bilgisayarınızın ömrünü uzatacaktır.
Aklınızda bulunsun

Asus Anakarta sıvı teması

Asus Laptoplarda çokça karşımıza çıkan sıvı temasında yapılası gerekenler kısaca bir kaç saniye içinde Laptopu ters çevirmek arkasından Şarj Adaptörünü ve Bataryayı çıkarmaktır, Bundan sonrası için bir çok kullanıcının yaptığı hatayı yani kurutup Şarj adaptörü ve bataryayı takarak tekrar çalıştırma olayını yapmayınız, böyle bir durum olduğunda dediklerimizi yaptıktan sonra Asus Teknik servisimize getirerek gerekli işlemlerin teknik elemanlarımız tarafından yapılmasını sağlamanızdır.

Tags: Ankara Asus Anakart fiyatı, Asus laptop anakart, Asus bilgisayar anakartı, Asus notebook anakart