Asus Laptop harddisk değişimi

Asus Notebook ve Bilgisayarlar için istediğiniz kapasitede Asus harddiskler stoklarımızda 15 dk montajı teknik elemenlarımız tarafından yapılmaktadır.

Asus harddisk yenileme ve değişimiAsus Harddisk değişimi

Asus Notebook harddiski konusunda bir probleminiz olduğunda bu konuyu uzman kişilere götürünüz. Bir harddisk sorununun çözümü için gittiğiniz kişi işi tam anlamıyla bilmediği takdirde sorunu çözemeyeceği gibi daha ileri seviyeye taşıyabilir.

Bu yüzden Asus Notebook harddiski ile ilgili bir sorun ile karşılaştığınızda biz bu konuda sizlere yardımcı olmak için uzman kadromuz ve teknik ekibimiz ile yardımcı olmaya hazırız. Bazı durumlarda hard diskinizin değişmesi gerekebilir. Bu işi en iyi şekilde yapmak için buradayız. Asus Notebook harddiskinde herhangi bir problem ile karşılaştığınızda sizleri Ankara Asus servisimize bekliyoruz. Biz size en iyi teknik hizmeti vermek amacıyla elimizden geleni yapacağız.

Hard diskin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Belirti: Bozulmak üzere olan harddisk ortadada hiç bir neden yokken açılmaya bilir, Bilgisayarı hiç bir sorun yokken kapatıp tekrar açmak istediğiniz de karşınıza çıka bilir. bir diyeri ise bilgisayar normal çalışırken harddiskin olduğu yerden tıkırtı veya cızıltı şeklinde ses çıkarmasıdır.

Asus Sabit Diskler Neden Bozulur?

Asus Laptoplar da kullanılan Sabit disklerin kalitesine bağlı olarak değişmekle beraber, normal ömürleri 10 yıl ile 12 yıl arasında olmaktadır. Gerçi günümüzde bu süre daha da düşmüş durumda Sabit disk bozulmalarının belli başlı nedenleri şunlardır;

Asus Bilgisayara Virüs bulaşması: virüs adı verilen kötü amaçlı yazılımlar, Asus sabit disklere bulaşarak çalışmalarını hızlandıra bilir veya yavaşlatabilir, hatta harddiski yakarak tamamen çalışamaz hale getirebilir.

Bir diyeri ise voltaj dalgalanmaları: elektrik sisteminde veya şarj adaptöründe meydana gelen ani voltaj yükselmesi veya düşmesi de, sabit disklerin bozulmasına neden olmaktadır.

Çokca başımıza gelen!!! Darbeler: Asus bilgisayarların bil hassa çalışırken ani darbe alması veya düşmesinden dolayı da sabit diskler zarar görmektedir. Bu nedenlerden genelde ''bad sektör'' denilen, bozulmuş kesimler oluşmakta ve bunların çoğalması da sabit disklerin çalışmasına engel olmaktadır.

Hiç aklınıza gelirmi!!! Yetersiz ram: Asus sabit diskler, bilgisayarda bulunan ram yetersizliğinde, Bilgisayar Harddiskin bir bölümünü ram olarak kullanmakta ve bu da ömürlerinin azalmasına neden olmaktadır.

Ne alakası var demeyin!!! Tozlar: Asus bilgisayarların bulunduğu ortamların tozlu olması ve düzenli temizlenmemesi, ''en azından senede bir sefer'' sabit disklerin bu tozlardan etkilenmesine ve arızalanmasına neden olmaktadır.

Asus SSD Harddisk değişimi

Hayatımızda teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte bilgisayarların vazgeçilmez bir yeri olmuştur. Artık hemen hemen her işimizi bilgisayar ile yapabilmekteyiz. Teknolojinin de hızlı bir ilerleme göstermesi ile birlikte bilgisayarlar her yerde karşımıza çıkmaktadır. Artık her evde bir bilgisayar bulabilmekteyiz.

Asus Notebook Harddisk değişimi

Asus Notebooklar da bilgisayarlar içerisinde çeşitli pratik özellikleri sayesinde tercih edilmektedir. Taşınabilme özellikleri ile her yerde bu cihazları kullanabilmekteyiz. Günümüzde bilgisayar teknolojiler çok ileri bir hal almıştır. Asus Bilgisayarlarda her elektronik cihaz gibi arıza verebilir. Bu makineleri sık sık kullanan kişiler için bilgisayarların arıza vermesi son derece normal bir durumdur.

Asus Bilgisayar Harddisk değişimi

Asus Bilgisayar verdiği arızalara baktığımız zaman ağırlıklı olarak donanımsal olmaktadır. Yani notebook arızaları ekran kartı, anakart, güç kaynağı gibi donanımlardan kaynaklanmaktadır. Asus Harddiskler de notebooklar için önemli donanımlardır. Birçok veriyi harddiskler aracılığı ile kayıt altında tutabilmekteyiz. Hard diskler üzerinde bir problem oluşursa bu problemin tecrübe sahibi kişiler tarafından çözülmesi gerekir. Çok önemli verilerin saklandığı harddiskler üzerinde yapılacak yanlış bir müdahale kötü sonuçlara neden olabilir.

Ankara Asus Harddisk değişimi ve tamiri;

Hdd Harddisk, Asus Laptop Harddisk değişim, Notebook harddisk tamiri 500 GB, 750 GB, 1 TB 2 TB 4 TB 6TB 8TB harddiskler

Aklınızda bulunsun

Arızalı Harddiski nasıl anlarız? Harddiskki bozulan veya kısmi bir sorunu olan harddisk bilgisayarımızın çok fazla yavaşlamasına zaman zaman mavi ve siyah ekran vermesine,  çok yavaş açılmasına veya çok geç kapanmasına Laptop veya bilgisayarın harddisk yok demesine, harddisk’in olduğu yerden tıkırtıya benzer bir sesin gelmesine gibi daha birçok sorunlarla karşılaşmanıza neden olur.